Menu

April 5, 2019, 12:15 a.m.

Drużyna programistów z Uniwersytetu Wrocławskiego ze Srebrnym Medalem w Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym https://icpc.baylor.edu/worldfinals/results

ICPC 2019 - wręczanie medali drużynie UWr

Finały tegorocznych Mistrzostw Świata odbyły się 4 kwietnia w Portugalii. Nasza drużyna startująca w składzie Anadi Agrawal, Michał Górniak oraz Jarosław Kwiecień rozwiązała 8 zadań, co dało jej szóste miejsce oraz srebrny medal (przyznano po 4 medale każdego koloru). Wygrała drużyna z Uniwersytetu w Moskwie (10 rozwiązanych zadań) przed drużynami z Massachusetts Institute of Technology, Uniwersytetu Tokijskiego (po 9 zadań) oraz Uniwersytetu Warszawskiego i National Taiwan University (po 8 zadań).

Opiekunami drużyny są Paweł Gawrychowski, Krzysztof Loryś oraz, nieobecny na finałach, Bartłomiej Dudek.

Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Contest - ICPC) są największymi i najbardziej prestiżowymi zawodami w programowaniu. O możliwość awansu do finałów walczyło 50 tysięcy studentów 3000 uczelni wyższych z całego świata. W zawodach startują trzyosobowe zespoły, które rozwiązują zadania algorytmiczne oparte na rzeczywistych problemach, ćwicząc współpracę, kreatywność oraz umiejętność działania pod presją czasu. Nie wystarczy sam pomysł na rozwiązanie. Efektem pracy zespołu muszą być działające programy, które zaliczą wszystkie testy sprawdzające ich poprawność oraz wydajność.

Chętni mogą sami zmierzyć się z finałowymi zadaniami (pdf).

Sponsorem naszej drużyny jest PKO Bank Polski.

PKO BP