Drzwi Otwarte 2019 za nami! Dziękujemy, że przyszliście tak licznie. Miło będzie Was spotkać ponownie w październiku! ZAPRASZAMY!

Zawód informatyka jest obecnie jednym z najbardziej perspektywicznych i pożądanych na rynku pracy, a nasi absolwenci robią kariery w wielu firmach uchodzących za światowych liderów, takich jak Google, Microsoft czy Facebook. Nasz instytut kształci informatyków od ponad 40 lat, odnosząc przy tym wiele sukcesów – niedawno nasi studenci zdobyli srebrny medal w mistrzostwach świata w programowaniu, zajęli trzecie, a rok później drugie miejsce na świecie w zawodach w konstrukcji marsjańskich łazików oraz wygrali (wraz z kadrą) konkurs na stworzenie chatbota.

Oferujemy mocno zindywidualizowany program studiów - większość przedmiotów studenci wybierają samodzielnie z dostępnej oferty. Dzięki takiemu podejściu zainteresowani mogą chodzić na bardzo ambitne i zaawansowane przedmioty już od pierwszego roku studiów, a jednocześnie osoby, dla których nasze studia są pierwszym doświadczeniem z informatyką, mogą rozwijać swoje umiejętności od poziomu początkującego.

Dzień otwarty 2019

Dzień otwarty odbył się w sobotę 13 kwietnia.

Część wspólna (Wydział Matematyki i Informatyki, Wydział Biotechnologii, Wydział Chemii)

10:05 – 10:45 Ludomir Newelski, „Granice matematyki”

10:45 – 11:15 Prezentacja Kampusu i krótka charakterystyka wydziałów

Informatyka

11:30-11:40 Piotr Wieczorek "O Instytucie Informatyki UWr"

11:45-12.25 Jan Marcinkowski „Alicja głosuje, Ewa zlicza, Bob wychodzi na ulice. Jak średnio zaawansowana informatyka pozwala zorganizować uczciwe wybory”

12:30-13:00 Paweł Rychlikowski "Pora wstać, czyli o geometrycznej reprezentacji słów, poezji jako maksimum funkcji oraz o komputerowym śpiewaniu kanonów"

W tym czasie można było porozmawiać w luźnej atmosferze ze studentkami i studentami informatyki, a także z pracownikami Instytutu. Chętni oglądali naszego łazika marsjańskiego, samojezdną kanapę oraz grali w grę Virtual Reality stworzoną przez grupę naszych studentów i Łukasza Piwowara: https://www.youtube.com/watch?v=0twMMDEfiL8

Indywidualne Studia Informatyczno-Matematyczne (ISIM)

13:00 Dariusz Buraczewski – Prezentacja kierunku ISIM


O czym były wykłady?

  • "Alicja głosuje, Ewa zlicza, Bob wychodzi na ulice. Jak średnio zaawansowana informatyka pozwala zorganizować uczciwe wybory”. Wybory wymagają od nas wielkiego zaufania do państwa. W zasadzie nie da się udowodnić fałszerstw wyborczych, nawet gdy jesteśmy pewni, że miały miejsce. Opowiemy, jak można użyć nowoczesnej kryptografii do zorganizowania wyborów, które będą od początku do końca przejrzyste — jednocześnie pozostając tajnymi i wolnymi.
  • "Pora wstać, czyli o geometrycznej reprezentacji słów, poezji jako maksimum funkcji oraz o komputerowym śpiewaniu kanonów" Podczas wykładu wyjaśnimy, w jaki sposób wektorowe reprezentacje słów mogą wspomagać pracę poety amatora, powiemy o metodach sztucznego generowania śpiewu i posłuchamy, co komputer może zrobić z kanonem "Panie Janie".


Wcześniejsze wydarzenia

Dzień otwarty w 2018 odbył się 7 kwietnia 2018. W planie były ciekawe wykłady, prezentacje, możliwość spotkania ze studentami i inne atrakcje. Tematy wykładów:

  • Sztuczna Inteligencja - kreatywność czy zapamiętywanie? Jan Chorowski
  • O poprawności programów, Jan Otop
  • Poszukajmy co nas łączy - o grafowych bazach danych, Piotr Wieczorek
  • O konstruowaniu łazika marsjańskiego, Marek Materzok

Wszystkie wydarzenia miały miejsce w Instytucie Informatyki (ul. F. Joliot-Curie 15).

Dzień Otwarty 2017 odbył się w sobotę, 25 marca. Wykłady wygłosili: dr Jan Chorowski, który niecały miesiąc wcześniej wrócił z pracy w Google oraz Krystian Bacławski, pasjonat systemów komputerowych.

Dolnośląski Festiwal Nauki, 15-16 września 2016. Pracownia Inteligencji Obliczeniowej zorganizowała 15 i 16 września 2016 na wykłady i pokazy związane ze sztuczną inteligencją. W wydarzeniu wzięło udział około 1100 uczestników.

Dzień Otwarty 2016. Dzień otwarty odbył się 27 września 2016. Wzięło w nim udział 170 osób. Podsumowanie: http://ii.uni.wroc.pl/dla-studenta/aktualnosci/49 .