24 kwietnia 2017 21:25

PKO Bank Polski został sponsorem naszej drużyny programistów, która weźmie udział w finała Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.

PKO BP

Nasza trzyosobowa reprezentacja w składzie Łowicki, Michalak i Syposz zajęła czwarte miejsce w Akademickich Mistrzostwach w Programowaniu Zespołowym dla regionu Europy Środkowej (Central Europe Regional Contest, CERC), które odbyły się w Zagrzebiu. Tym samym zespół zakwalifikował się do finałów ACM ICPC (a więc Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym), które odbędą się w dniach 20-25 maja 2017 w Rapid City w Południowej Dakocie.

Mamy nadzieję na powtórzenie sukcesu z zeszłego roku, kiedy to drużyna naszych studentów w składzie Bartłomiej Dudek, Maciej Dulęba i Mateusz Gołębiewski zdobyła brązowy medal. W finałach startowało wtedy 128 drużyn, które zostały wyłonione z drodze eliminacji spośród ponad 13000 drużyn reprezentujących ponad 2700 uczelni ze 102 krajów.