zadanie nr 10 termin realizacji: 4 maj 2005

C++

funkcje porównujące (szablony) studia wieczorowe

Zdefiniuj wzorzec funkcji do sortowania elementów zadanego typu w tablicy. Zaimplementuj jeden ze znanych Ci prostych algorytmów opartych na porównywaniu i zamianie (na przykład insertion-sort lub bubble-sort). Wykorzystaj w tym celu wzorce funkcji do zamieniania elementów miejscami oraz do porównywania elementów. Funkcja porównująca ma zwracać wartość +1 gdy elementy są podane w kolejności rosnącej, -1 gdy są podane w kolejności malejącej i 0 gdy są równe. Napisz specjalizacje dla szblonu funkcji porównującej przeznaczonej tylko dla wskaźników oraz dla łancuchów znaków (typ char*).

Przetestuj swoje szablony w oddzielnym programie.

Uniwersytet Wrocławski Paweł Rzechonek Instytut Informatyki ul. Przesmyckiego 20 PL-51-151 Wrocław