zadanie nr 1 termin realizacji: 23 luty 2005

C++

dni tygodnia (typ wyliczeniowy) studia wieczorowe

Zdefiniuj typ wyliczeniowy Dzien reprezentujący dni w tygodniu (poniedziałek jest pierwszym dniem, a niedziela ostatnim, czyli siódmym dniem tygodnia).

Następnie napisz program, który wczyta ze standardowego wejścia liczbę całkowitą n > 0 (typ int) oznaczającą rozmiar danych, a potem n słów w_{1}, …, w_{n} (typ string) będących nazwami dni tygodnia. Program ma za zadanie zliczyć, ile razy wśród wczytanych słów wystąpiła każda nazwa dnia tygodnia (nie zapamiętuj wszstkich przeczytanych słów, tylko wykorzystaj do tego celu tablicę liczników), a na końcu wypisać odpowiednią statystykę.

Zdefiniuj i wykorzystaj w programie funkcje pomocnicze, zamieniające dzień tygodnia na odpowiedni napis i napis na dzień tygodnia (gdy napis nie odpowiada żadnemu dniu tygodnia, zwróć 0).

string nazwaDnia (Dzien dzien) ;
Dzien jakiDzien (string dzien) ;

Wypisywana przez program statystyka powinna wypisać nazwy wszystkich dni tygodnia wraz z ich liczbą wystąpień wśród zadanych słów. Na końcu wypisz, jaki dzień występował najczęściej oraz jaki najrzadziej (napisz i użyj do tych obliczeń odpowiednich funkcji).

Dzien maksimum (int tab[]) ;
Dzien minimum (int tab[]) ;

Przetestuj te programy na danych zapisanych w plikach tekstowych (przetwarzanie potokowe); wyniki takż przekieruj do pliku. Zadbaj o to, by w pliku wynikowym nie pojawiały się zbędne komentarze (odpowiednio używaj strumieni wyjściowych cout i cerr).

Uniwersytet Wrocławski Paweł Rzechonek Instytut Informatyki ul. Przesmyckiego 20 PL-51-151 Wrocław