Java (laboratorium)

zadanie nr 9

W pakiecie roznosci.pliki zdefiniuj klasę, który będzie listą plików. Klasa ta powinna dziedziczyć po JList. Jej zawartością mają być nazwy plików i podkatalogów w bieżącym katalogu. Jeśli bieżący katalog nie jest katalogiem głównym, to pierwczym elementem na tej liście powinnien być napis "..". Klasa ta powinna reagować na podwójne kliknięcie na danym elemencie (zdarzenie akcji) i jeśli to jest nazwa podkatalogu lub katalogu nadrzędnego "..", to należy zmienić katalog bieżący na ten wskazany. Ponadto, jeśli najedziemy kursorem myszy na nazwę pliku, to powinna się wyświetlać podpowiedź zawierająca rorzmiar pliku i datę jego ostatniej modyfikacji.

    public class ListaPlikow extends JList implements ListSelectionListener
    {
        // ...
    }

Następnie wykorzystaj tą klasę w programie do przeglądania zawartości lokalnego systemu plików. Twój program powinien umożliwiać wybór katalogu głównego (tablicę katalogów głównych lokalnego systemu plików można pobrać statyczną metodą File.listRoots()) za pomocą komponentu JComboBox.

Program należy opatrzeć stosownymi komentarzami dokumentacyjnymi i na końcu wygenerować dokumentację poleceniem javadoc.

Paweł Rzechonek Wrocław, 9 grudnia 2004.