Java (laboratorium)

zadanie nr 6

Napisz aplikację okienkową w oparciu o komponenty AWT, która będzie testowała zdolności pamięciowe użytkownika. Działanie aplikacji możnaby opisać skrótowo w następujący sposób:

• losujemy ciąg cyfr o ustalonej długości (długość ciągu użytkownik powinien określić na przykład przy pomocy przycisków radiowych Checkbox);

• ciąg ten pokazujemy przez krótką chwilę (długość tej chwili też ma określić użytkownik na przykład przy pomocy paska przewijania Scrollbar), a zaraz potem go ukrywamy;

• użytkownik stara się zapamiętać ten ciąg i poprawnie wpisać go do pola tekstopwego TextField;

• na końcu następuje weryfikacja (sprawdzenie, czy ciąg wpisany przez użytkownika jest zgodny z wylosowanym).

Aby przez chwilę pokazać napis ma etykiecie typu Label można posłużyć się metodą Thread.sleep przy obsłudze zdarzenia akcji przycisku testującego typu Button. Podany przykład wstrzyma wątek obsługujący zdarzenia.

public void actionPerformed (ActionEvent ev)
{
    String napisGwiazdki = etykietka.getText() ;
    etykietka.setText(napisWylosowany) ;
    // ...
    try { Thread.sleep(1000) ; } // wstrzymanie wątku na 1 sekundę
    catch (InterruptedException ex) {}
    // ...
    etykietka.setText(napisGwiazdki) ;
}

Program należy opatrzeć stosownymi komentarzami dokumentacyjnymi i na końcu wygenerować dokumentację poleceniem javadoc.

Paweł Rzechonek

Wrocław, 9 listopada 2004.