26 maja 2017 08:33

Nasza drużyna programistów w składzie Michał Łowicki, Paweł Michalak i Tomasz Syposz wywalczyła 20 miejsce na ACM International Collegiate Programming Contest w Rapid City w Stanach Zjednoczonych. W finale zawodów (20-26 maja), wzięło udział 130 drużyn z całego świata, wyłonionych w drodze eliminacji. Drużyny wybrano spośród ponad 50000 studentów, z prawie 3000 uczelni ze 103 krajów.

– Poziom zawodów był bardzo wysoki, ale spodziewaliśmy się tego. Zaprezentowaliśmy solidne umiejętności. Nasi zawodnicy zrobili sześć zadań. Fantastyczny występ drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego. Pokonaliśmy wiele zespołów; byliśmy czwartą drużyną europejską, pokonali nas tylko UW, KTH i University of Helsinki– mówi prof. Krzysztof Loryś z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, opiekun drużyny z UWr.

Warto przypomnieć, że rok temu nasza drużyna zajęła 11 miejsce, premiowane brązowym medalem. Tym razem do medalu zabrakło dwóch zadań.

PKO Bank Polski był sponsorem naszej drużyny, dziękujemy.

PKO BP