20 listopada 2016 23:59

Cztery drużyny z naszego instytutu wzięły udział w zawodach Central Europe Regional Contest, które stanowią eliminacje do finałów Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Najlepsza nasza drużyna zajęła czwarte miejsce, gwarantujące awans do finałów.

CERC 2016 Banner

W Akademickich Mistrzostwach w Programowaniu Zespołowym dla regionu Europy Środkowej (Central Europe Regional Contest, CERC) tradycyjnie biorą udział drużyny z z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. W tym roku zawody odbyły się w Zagrzebiu.

Zwyciężyli - zgodnie z oczekiwaniami - reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego. Drugie miejsce nieco niespodziewanie zajęła drużyna gospodarzy. Nasze drużyny zajęły 4, 10, 13 i 27 miejsce wśród 67 zespołów. Zespół UWr1 zakwalifikował się tym samym do finałów ACM ICPC (a więc Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym), które odbędą się w dniach 20-25 maja 2017 w Rapid City w Południowej Dakocie.

Sponsorem naszych drużyn jest PKO Bank Polski.

PKO BP

Czołówka rankingu:

1 University of Warsaw UW1 (Nadara, Smulewicz, Sokołowski)

2 University of Zagreb Zagreb 1 (Balunović, Bradac, Tomić)

3 University of Warsaw UW2 (Dębowski, Radecki, Sommer)

4 University of Wroclaw UWr1 (Łowicki, Michalak, Syposz)

5 Jagiellonian University in Krakow Jagiellonian 2 (Hlembotskyi, Maziarz, Zając)

6 Jagiellonian University in Krakow Jagiellonian 1 (Glapa, Kaszuba, Seweryn)

7 University of Warsaw UW3 (Hołubowicz, Paluszek, Tabaszewski)

8 University of Warsaw UW4 (Czajka, Farbiś, Pszeniczny)

9 University of Zagreb Zagreb 2 (Lazarić, Liskij, Sabolčec)

10 University of Wroclaw UWr3 (Moszkowski, Pietrzak, Serafin)